Tesla Roadster yolculuğu hala devam ediyor

Geçtiğimiz 2018 yılı Şubat ayında Elon Musk , Mars görevini yerine getirmesi için uzaya CEO’su olduğu Tesla şirketine ait Roadster aracını göndermişti.O aracın Mars’a ulaşma yolculuğu hala devam ediyor.

SpaceX Mars görevi için uzaya fırlattığı roketiyle beraber bir de Tesla Roadster gönderdi.Starman adındaki model ile beraber Mars yolculuğu yapan araç , David Bowie’nin Space Odddity şarkışı eşliğinde yörüngesinden ayrıldı.

tesla-roadster-yolculugu

Bu yazıda bir göz atmanızı tavsiye ederiz ;
Tesla’nın Yeni Nesil Elektrikli Araçları

Şaşırtıcı ve bir okadar da etkileyici bu olayın ardından tam bir sene geçti.Yapılan açıklamalara göre yolculukları başarılı bir şekilde ilerliyor.Otomobil’de bir aksaklık olmadı ise Space Oddity şarkısı tam 99.000 kez dinlendiği belirtildi.Roadster’in garanti süresi ise çoktan geçtiği ifade ediliyor.

2091 yılında geri dönmesi bekleniyor.

Hesaplamalarda aracın 2091 yılı içerisinde Dünya’ya geri dönmesi hedefleniyor.Ancak Elon Musk o tarihten önce uzaya bir roket daha göndererek otomobili bulunduğu yerden aldırabileceği söylentileri de var.Starship’i bu amaçla kullanabileceği ihtimali dedikoduları da devam ediyor.

Yorum yap

Reklamları biz de sevmiyoruz ama !

Giderlerimizi karşılamak için reklam yayınlamaya ihtiyacımız var.

Refresh