Mühendis Olabilmek için Nasıl Çalışılmalı

Ülke ve toplum kalkınması adına mühendislik büyük önem arz eder. Yürüdüğümüz yollardan oturduğumuz evlere kadar bütün yapılar birer mühendislik eseridir. Hal böyle olunca günden güne mühendislerimizin önemi de artmaktadır. Peki mühendis olabilmek için nasıl çalışmalıyız. Nelere dikkat etmeliyiz.

Öncelikle mühendislik sevmeden okunabilecek bir bölüm değildir.  Derslerin zorluğu iş imkanları vs.  Bu yüzden karar verirken seçici olmakta fayda var. Şuan ki sistemde ideal bir mühendislik için 25-30k sıralama gerekli. Bu sıralama içinse matematik ve fizik başta olmak üzere sayısal dersleri çok iyi öğrenmek gerek. Çünkü hem sınavdaki başarınız  için hem de mühendislik  derslerindeki başarı için bu derslerle sıkıntınız olmamalı. Mühendislik dersleri bu temeller üzerine inşa edilmektedir.

ders çalışma

  • Derslere çalışırken ilk kural sürekliliktir.
  • Sınava hazırlanırken sabırlı ve azimli olmalısınız.

Herkesin ders çalışabilme ve anlama kapasitesi farklıdır. Bu nedenle kendinizi iyi tanımanız derslere hakim olma açısından çok önemlidir. Uzun ve zorlu bir süreç sizi bekliyor. Kolay değil ama imkansız da değil. İsteyin ve sabırla çalışmaya devam edin. Hayalleriniz sizi karşılayacak.

Yorum yap

Reklamları biz de sevmiyoruz ama !

Giderlerimizi karşılamak için reklam yayınlamaya ihtiyacımız var.

Refresh