Metalurji ve Malzeme Mühendisliği

Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, organik veya inorganik kökenli maddelerden seramik, polimerik, metalik malzemelerin tasarlanması, üretilmesi, ve sanayinin de ihtiyaçlarını göz önüne alarak bunların geliştirilmesinde rol alan önemli bir mühendislik dalıdır.

Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Çalışma Alanları Nerelerdir ?

Metalurji ve Malzeme Mühendisliği diğer mühendisliklerin yanı sıra, oldukça geniş çalışma alanına sahip bir bölümdür. Demir, demir dışı metaller, çelik, seramik, polimer, kompozit, cam, plastik, otomotiv, maden, inşaat, kimya, Savunma Sanayi, Biyomedikal… ve daha bir çok alan da olmazsa olmazı oynayan bir bölümdür.

metalurji ve malzeme muhendisligi

Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Ne Kadar Maaş Alır ?

Tecrübe ve kendinizi geliştirmenize bağlı olarak maaşlarınıda da değişiklik elbette olacaktır.Yeni mezun bir Metalurji ve Malzeme Mühendisi genel olarak 2000 TL civarında maaş alarak işe başlıyor , tecrübe ve kendinizi geliştrimenize bağlı olarak bu miktar ilerleyen zamanlarda bir artış gösterecektir.

 

Metalurji ve Malzeme Mühendisliği ile ilgili sorularınızı sormak için BURAYA tıklayınız!

Yorumlar

Yorumlar
  1. Yurt dışında malzeme bilimi mühendisliği çok önemli yer kaplamakta hatta en onemli bölüme sahiptir ama malesef ülkemizde fazla onemsenmektedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 − two =

Loading…

0

Yorumlar

0 yorumlar

adli-bilisim-muhendisligi-nedir

Türkiye’de İlk Adli Bilişim Mühendisliği

Plc'nin-Hayatımızdaki-Yeri

Plc’nin Hayatımızdaki Yeri