“Kirobo Mini” Uzayda Konuşan İlk Robot Satışta

Geçtiğimiz yılda Tokyo Motor Show etkinliğinde görücüye çıkarılan robot yetenekleriyle beğenileri üzerine toplamayı başarmıştı.Kirobo mini kullanıcılarıyla tanışmak için can atıyordu. 2013 yılında Japon astronot Koichi Wakata’ya arkadaşlık etmesi için Kirobo uzaya gönderilmişti.2015’te tekrar Dünya’ya dönüş yapan ve “ilk astronot robot” adıyla bilinen Kirobo’nun küçük versiyonu olan  Kirobo mini kolaylıkla taşınabilecek bir yapıda olacak.

kirobo-mini

Konuşma,yürüme,söylenenleri anlama,yüz ifadelerini ayırt edebilecek ayrıca Kirobo mini’nin video kaydetme özelliği de bulunuyor.

Uzayda Konuşan ilk robot Kirobo Mini satışa sunuldu.

42 bin 984 Yen(Yaklaşık 1500 TL) gibi bir fiyatla Japonya’da satışa sunuldu.Bir insanın avucuna sığacak şekilde küçük olan ve insanlara arkadaşlık etmesi için tasarlanan robot, ayakta 34 cm ve oturduğu zamanda 10 cm uzunluğa sahip.

Piyasa sunulduğu anda 3 bin 300 Adetlik satışa ulaştı.

Konuştuğu kişinin yüzüne bakıp onunla temas bile kurabilen Kirobo mini başını ve ellerini de oynatabiliyor.Haraket tarzını ve ses tonunu da konuştuğu kişiye göre belirliyor.Toyota , Kirobo mini’yi satışa çıkartarak evde yalnız yaşayan insanlar için hayata daha aktif bir katılım olmasını hedefliyor.

Yorum yap

Reklamları biz de sevmiyoruz ama !

Giderlerimizi karşılamak için reklam yayınlamaya ihtiyacımız var.

Refresh