Endüstri Mühendisleri Nerelerde Çalışabilirler ?

Endüstri Mühendisleri sektördeki birçok alanda çalışabilirler. Olası istihdam alanları arasında teknoloji yönetimi, yön eylem araştırması, sistem mühendisliği, optimizasyon, esnek üretim sistemleri, üretim ve envanter sistemlerinin planlanması ve kontrolü, ergonomi, bilgisayar uygulamaları, süreç kontrolü, çok amaçlı karar verme, makine planlaması, performans değerlendirme, simülasyon, hizmet sektörü ve idari görevler; endüstri mühendisliği çalışma alanları bu şekilde sıralanabilmektedir.

Her alanda ihtiyaç bulunmaktadır.

Elbette sadece bu alanlar ile sınırlı olmayan endüstri mühendisleri; hayatın hemen hemen tüm sektörlerinde iş bulabilir. Zira çoğu noktada endüstri mühendislerine ihtiyaç bulunmaktadır. Dünyanın endüstrileşmesi ve sektörlerin hızla bu alana yönelmesi de endüstri mesleğinin çalışma alanı hacminin fevkalade artmasına yol açmaktadır.

endustri-muhendisi-ne-is-yapar-nerede-calisir

Şu yazıya da bir göz atabilrsin ; Endüstri Mühendisliği Nedir ?

Bilgi teknolojisi çağında, endüstri mühendislerinin gelişmekte olan alanlarda bilgi yönetimi, yenilik / AR-GE yönetimi, teknoloji yönetimi, değişim yönetimi ve tedarik zinciri yönetimi gibi birçok alanda iş bulmaları beklenmektedir.

İmalat şirketleri ve hizmet endüstrileri önemli miktarda IE istihdam etmektedir.

Günümüzde, artan sayıda işletme satış ve pazarlama, finans, bilgi sistemleri ve personel gibi alanlarda IE’lere ihtiyaç duyulmaktadır. Coca Cola, UPS, Disney, IBM, Levi Strauss, Nike, The Gap, Intel, Microsoft, Motorola, Boeing gibi çeşitli şirketler, işlerini yönetmelerine yardımcı olmak için IE geçmişi olan kişileri kullanıyor. IE kullanan diğer sektörler hastaneler, havayolları, bankalar, demiryolları ve sosyal hizmetlerdir.

Yorum yap

Reklamları biz de sevmiyoruz ama !

Giderlerimizi karşılamak için reklam yayınlamaya ihtiyacımız var.

Refresh