CES 2019’da neler oldu?

CES(Consumer Electronics Show) her yıl Ocak ayında düzenlenen bir teknoloji fuarıdır. Bu fuarda şirketler yeni teknolojilerini ve cihazlarını tanıtırlar. Bugün bazı öne çıkan yeni teknolojilere beraber bakacağız.

Katlanabilir TV

CES 2019’a en çok damga vuran teknolojilerden birini LG tanıttı. Katlanabilir TV’sini tanıtan LG bu alanda diğer şirketlere örnek oldu. LG’nin bu televizyonu rulo şeklinde katlanıp açılabiliyor.

 Uçan Taksi

BellNexus-uber

Helikopter üreticisi BELL, Nexus adındaki uçan taksisini sergiledi. 5 kişilik yolcu kapasitesine sahip olan bu uçan taksi hibrit motora sahip ve dikey olarak kalkış-iniş yapabiliyor.

Katlanabilir Telefon

dunyanin-gercekten-katlanabilen-ilk-telefonu-karsinizda-royole-flexpai-video-1546933168

Royole isimli firma, dünyanın ilk katlanabilir telefonunu sergiledi. 7.8 inçlik ekrana sahip olan bu telefon 6 ve 8 GB RAM ve 128/256 GB depolama seçenekleri ile geliyor.

8K 98 inç TV

Samsung-dan-98-inclik-8K-televizyon106734_0

Samsung, fuarın en ilgi çekici televizyonlarından biri olan 98 inç boyutunda ve 8K çözünürlüğe sahip. Apple ile işbirliği yapılan bu televizyonda iTunes entegrasyonu var.

4 TB Hafızalı USB

sandisk-4-tb-usb-bellek-1

SanDisk şüphesiz USB üreticilerinin önde gelenlerinden birisi. Bunu ürettiği 4 TB depolama alanına sahip USB ile kanıtlıyor.

RTX 2080 Grafik Kartlı Notebook

asus-zephyrus-s-ces-2019

Asus ROG Zephyrus S GX701, 17.3 inçlik bir ekrana sahip. FullHD çözünürlüğe sahip olan bu bilgisayar ultra ince tasarımıyla adeta göz dolduruyor. Bu notebook’un en önemli özelliği ise RTX 2080 grafik kartına sahip olması. Aynı zamanda ekranı 144 hz ve 3ms tepkime süresine sahip.

5G Teknolojisi

CES2019’da tanıtılan 5G teknolojisi ile artık evimizde yüksek hızlı internet kullanabilmek için kablolara bağımlı olmayacağız. 5G teknolojisi yalnızca Wi-Fi üzerinden yüksek hızlara ulaşabileceğiz. Otonom araçlarda da kullanılacak olan 5G teknolojisi bu araçların daha kolay topluma entegre edilmesini sağlayacak.

Yorum yap

Reklamları biz de sevmiyoruz ama !

Giderlerimizi karşılamak için reklam yayınlamaya ihtiyacımız var.

Refresh