Biyonik Lens Nedir

Görme bozukluklarına yeni bir yöntem olacağı söylenen Biyonik Lens nedir? Görme kaybı çoğu kişi için günümüzde en sık rastlanan hastalıklardan bir tanesidir. Ancak yeni geliştirilen teknolojiler sayesinde biyonik lens ile eskisinden çok daha iyi bir görüş sağlanacağı belirtilmektedir. Şu anda hala geliştirilme aşamasında olan “Biyonik lens nedir?” sorusunu yanıtladıktan sonra lens hakkındaki diğer detayları vermek daha yerinde olacaktır.

Biyonik Lens Nasıl Kullanılır?

Biyonik lens nasıl kullanılır, diye merak edenler için belirtmemiz gerekir ki biyonik lens, kişilerin kendi başlarına takıp çıkarabilecekleri bir araç değildir. Ameliyat yöntemi ile gözdeki retinanın yerine yerleştirilen biyonik göz, tuzlu su ile birlikte göze takılmaktadır. 8-10 dakikalık bir operasyon neticesinde göze yerleştirilen biyonik lens için belirtilen takıldıktan 10 saniye sonra kendini açma özelliğinin bulunmasıdır.  Kullanım için ekstra bir çaba gerekmemektedir. Biyonik lens taktırmak isteyenler için yapay görme araçlarının 2018 Mart ayında piyasada olacağı bildirilmektedir.

biyonik göz nedir

Biyonik Lens Ne İşe Yarar?

Bu kadar anlattığımız biyonik lens ne işe yarar? Biyonik lens, gözün görme kaybını ortadan kaldırarak eskiye nazaran en az 3 kat daha iyi bir görüş sağlamaktadır. Yani, en azından yapılan deneyler sonucu bildirilen görüşler bu yöndedir.

Biyonik Lens Kullanmak Zor mudur?

Biyonik lens kullanmak zor mudur, diye merak edenler için belirtmeliyiz ki biyonik lens kullanmak hiç zor değildir. Çünkü gözde fazlalık hissi oluşturmamakta ve gözle doğal bir retina gibi uyum sağlamaktadır.

Yorum yap

Reklamları biz de sevmiyoruz ama !

Giderlerimizi karşılamak için reklam yayınlamaya ihtiyacımız var.

Refresh