Biyonik Kulak Nedir

Çeşitli nedenlerle kulağını kaybetmiş ya da ciddi duyma bozukluğu yaşayan kişilere takılabilen yapay kulak “biyonik kulak nedir?” sorusunun yanıtıdır.

Biyonik Kulak İhtiyacı Nasıl Saptanır?

Biyonik kulak ihtiyacı nasıl saptanır?” sorusunun cevabı şu şekildedir: İşitme kaybı olup olmadığını saptamak için yeni doğan ünitelerinde yapılan tarama testleri bulunmaktadır. Yapılan testlerde işitme kaybı olduğunun tespit edilmesi halinde biyonik kulak ile birlikte işitme eğitimi de bu çocuklara verilmeye başlanmaktadır.

biyonik-kulak-kimlere uygulanır

Biyonik Kulak Kimlere Uygundur?

Biyonik kulak kimlere uygundur?” sorusunun cevabı şöyledir:

  • Biyonik kulak, 6 yaş öncesi duyma kaybı yaşayan kişilerde
  • Doğuştan işitme kaybı olan çocuklarda biyonik kulak kullanımı uygun bulunmaktadır.

Biyonik Kulak Neden 6 Yaşına Kadar Kullanıma Uygundur?

Biyonik kulak ile işitme mümkün olmaktadır. Ancak bu durumun sadece 6 yaş öncesi çocuklar için mümkün olduğunu belirtmiştik. Peki, biyonik kulak neden 6 yaşına kadar kullanıma uygundur? Bunun nedeni duyma algısının oluşmasının ve gelişmesinin ilk 6 yaş içinde gerçekleşmesidir. Sonradan fark edilen duyma özrü için bir yapay kulak takılsa bile bu yetinin oluşması mümkün olmamaktadır.

Biyonik Kulak Gerçek Kulak Gibi Olur mu?

Biyonik kulak gerçek kulak gibi olur mu?” sorusunun cevabı ise biyonik kulak denilen yapay kulak sisteminin kulak arkasına ameliyatla yerleştirilmesi dolayısıyla dışarıdan fark edilmemesidir. Bu da kulak görüntüsünü bozmamaktadır. Dışarıdan bakıldığında biyonik kulak gerçek kulaktan ayrılamamaktadır.

Gerçekten hissedebilen biyonik el Roma’da tanıtıldı.

Yorum yap

Reklamları biz de sevmiyoruz ama !

Giderlerimizi karşılamak için reklam yayınlamaya ihtiyacımız var.

Refresh